Yöresel Ürünlere Avrupa Birliği Desteği

Ülkemizde birbirinden farklı sektörlerde yatırımcılara ciddi hibe veren kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) bu kurumlardan bir tanesidir. Yöresel ürün üretimlerine destek veren bu sistemle birlikte talep artışı sayesinde üretici ve tüketici yakınlaşması belirli platformlar üzerinden gerçekleşmektedir.

Bu güçlü bağlardan bir tanesi de Tüccar’dır. tüccar.com.tr üzerinden üretici ve tüketici arasında güvenli bağ kurularak güvenle alışveriş yapılması amaçlanmıştır. Kamuoyunda Fide ve fidan üretimi, hayvancılık, kırsal turizmle ilgili destekleri sıklıkla görsek de yöresel ürünlerin desteklerinin daha üst düzeyde olduğunu görebilmekteyiz. Ulusal bazda ekonomiye katkı sağlayacak bu desteklerin toplum yararına oluşuna bir basamak olmak, Tüccar Ailesi olarak bizi de oldukça keyiflendirmektedir.

Dünya pazarında yöresel ürünlere baktığımız zaman ülkemizin birçok noktasından pazarlama ağının ciddi şekilde desteklendiğine şahit oluyoruz. AB komisyonunda kabul edilen yöresel ürünler arasında incir, tahin, şeftali, çilek, nar, çam fıstığı, zeytin ürünlerinin hibe olarak verilmesi kabul edilmiştir. Bu ürünlerin üretimleri için kurulması gereken ne varsa tüm ekipmanlar için karşılıksız hibe destekleri kapsam içinde yer alıyor.

Üreticiye Can Suyu Olacak Destekler

Yöresel ürünlerde destekler, üreticiyi mutlu etmekle beraber tüketici arasında bir bağ olmak da Tüccar.com.tr Ailesi olarak bizi mutlu ediyor. Kırsal kalkınma desteği konusunda uzman kişilerin desteklenmesi, global pazarda da ülkemizi kalkındıran bir kalkan olarak karşımıza çıkmaktadır. Kırsal kalkınma desteklerinde pilot il olarak seçilen Amasya, İzmir, Düzce ve Mardin’de tarım, hayvancılık, gıda ve su konularında eğitim durumu üniversite veya yüksekokul mezunlarına proje kapsamında 100 bin TL’ye kadar hibe verilmesi kararlaştırılmıştır. Hibe sözleşmelerinde gerçek kişilerle İl Tarım ve Orman Bakanlığı Müdürü arasında imzalanan yetki belgesiyle kırsal ihtiyaçlara yönelik destekler alınabilmektedir.

Tüccar.com.tr platformunda üreticilerle tüketiciler arasındaki güvenli bağ desteklenmekte, müşteri ihtiyaçları en üst düzeyde giderilmektedir. Pazarlama yönünden ticari anlayışın ahlaki olması, güvenilir bir dijital platform üzerinden yapılması tüketicilerin de güvenli alışveriş yapmasını amaçlamaktadır. Bu sistemle birlikte hem ülke ekonomisine katkı sağlanmakla birlikte keyifli alışverişin de temelleri atılmış olur.

About Author

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir